KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139206
nr 1313 9206
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, 1954. Olja på duk, 50x61cm
Kondition: slitage, skador
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 16 mars 2020
kl 20:22:54
16/3 16:37:11
1.600 kr
16/3 19:21:29